AcasaAcasa  FacebookFacebook  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  



 
NewGames • Suntem in redeschidere!
NewGames • suntem in cautare de staff. Alatura-te si tu noua si ajuta-ne cu ceea ce poti ! Click aici

Distribuiţi|

[GHID]Cum arata farmerul perfect!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
Spaz-
Administrator
Spaz-

Mesaje : 416
Varsta : 25
Localizare : Seini
 [GHID]Cum arata farmerul perfect! Empty
MesajSubiect: [GHID]Cum arata farmerul perfect!  [GHID]Cum arata farmerul perfect! I_icon_minitimeSam Mai 31, 2014 9:14 am


Bună seara! După cum spune și titlul,acest topic este închinat fermierului perfect!
Fără doar și poate,când spunem fermier ne gândim la sura AM.TOTAL CORECT.Dar pentru inceput,ne ajunge un razboinic mental!
Un fermier aproape perfect constă într-un răboinic mental cu nivelul și itemele potrivite!
+STATUS+
Statusul unui răboinic mental este acesta:
STR-îi oferă atac
PV-îi oferă apărare
PM-îi oferă mai multe puncte magie
DEX-îi oferă putere în magii
+MAGII+
Prima magie care trebuie urcată la un nivel cât mai mare este Corp Rezistent.http://wiki.metin-2.com/images/2/29/Strong_Body.png
Urmează spiritul sabiei [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ... 28W%29.png
+ITEME+
Păi ar trebui să înceapă cu iteme +9 dacă se poate cu accesorii 1.5k pv-2k pv (vorbind de un fermier aproape-perfect)
La level 20 schimbăm sabia de lv 1 +9 cu sabie lată +9(pietrată +4),iar la lv 30 ar trebui deja să deținem un RIB+9 pm 35+ cu piatra monștrilor +4 si pătrunzătoarei +4,un tigru,dacă se poate un leu +9 cu pv 2k pietrat,o cască de lv 21 +7,cu pentagon +7/8/9 imun la necunoștință.
După mine,fermierul aproape perfect este un războinic mental cu cal armat in map2 la pietrele metin ale geloziei (lv. 35)
*AM UITAT SĂ MENȚIONEZ*: Dacă se poate să aveți un buff cu minim m3 la critică ar fi super! Și abanoși +9 de la lv 33+,inclusiv buff-uri speciale,și,să nu uităm de mănușa tălharului.

__Acum punctul culminant --- Fermierul PERFECT! SURA AM .
Daca aveti posibilitati,ridicati-va un sura AM ( arme'magice ) la nivelul 75,daca se poate cu G8+ la tais si la armura,sa nu uitam de teama!
Cu itemele potrivite,si buff'uri pe masura,cu manusa talharului si calul armat sau militar,la etajul 9 in DT te poti imbogati! Nu chiar peste noapte,dar te imbogatesti!
In DT va trebuie vampiri si diavol,pv si viteza farmecului,o paguba mare.Daca se poate sa aveti o otravita +9 cu pm 35+,pietrata pe masura!
Bafta!
Sus In jos

Subiecte similare

-
t [Ghid] 9 Metode de facut yang pe Metin2ro
t [GHID]Warior Mental
t [Ghid]PVP- Sura vs Warrior
t [GHID] Reducerea lag-ului
t [GHID]unde se gasesc metinele
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Jocuri :: Metin2 :: Tutoriale & Ghiduri-
Copyright © 2014 - 2015 NEWGAMES.DUST.TV. Toate drepturile rezervate.