NewGames • suntem in cautare de staff. Alatura-te si tu noua si ajuta-ne cu ceea ce poti ! Click aici

Mesaje : 416
Varsta : 25
Localizare : Seini
[Tutorial-PvP] Set Universal Empty
MesajSubiect: [Tutorial-PvP] Set Universal [Tutorial-PvP] Set Universal I_icon_minitimeSam Mai 31, 2014 9:13 am

Salut, m-am gândit să fac un tutorial despre setul universal,menționez că acest tutorial nu este copiat de nicăieri.
Să incepem..

Cască: Tare împotriva semi-oamenilor,Rezistență la magie,Șansa de otrăvire,Regenerare Pv,Șansa de a evita atacul de săgeți sau Rezistență la Foc.
Scut: Tare împotriva semi-oamenilor,Imun la Necunoștință,Putere(war),Int(sura),Dex(Ninja),INT(shaman),Șansa de a bloca atacul corporal.
Cercei: Tare împotriva semi-oamenilor,Apărare cu Sabia,Apărare Pumnal,Apărare 2Maini,Rezistență la săgeți.
Brățară: Pv,Tare împotriva semi-oamenilor,Rezisteță la magie,Pătrunzătoare,Rezistență la Foc.
Colier: Pv,Apărare cu Sabia,Apărare Pumnal,Apărare 2Maini,Apărare Săgeți.
Papuci(Recomand Level 29): Pv,Apărare cu Sabia,Apărare Pumnal,Apărare 2Maini,Șansa de lovitură critică.
Armă: Tare împotriva semi-oamenilor,Critică,Pătrunzătoare,putere,int,dex,int , Viteza farmecului sau Șansa de otrăvire.
Armură: Pv,Apărare cu Sabia,Apărare Pumnal,Apărare 2Maini,Apărare Săgeți.

Este primul meu tutorial,o să mai revin cu tutoriale pvp si pvm.