AcasaAcasa  FacebookFacebook  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  



 
NewGames • Suntem in redeschidere!
NewGames • suntem in cautare de staff. Alatura-te si tu noua si ajuta-ne cu ceea ce poti ! Click aici

Distribuiţi|

TUTORIAL Cum sa faci serverul compatibil cu 0.3a

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
Spaz-
Administrator
Spaz-

Mesaje : 416
Varsta : 25
Localizare : Seini
TUTORIAL Cum sa faci serverul compatibil cu 0.3a Empty
MesajSubiect: TUTORIAL Cum sa faci serverul compatibil cu 0.3a TUTORIAL Cum sa faci serverul compatibil cu 0.3a I_icon_minitimeLun Mai 05, 2014 5:55 pm

Am decis si eu sa fac un tutorial pt cei ce nu stiu sa faca sv compatibil cu samp 0.3a
Hai sa incepem :
1.Downloadezi SA-MP 0.3a R3 Windows Server de aici : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (am vazut ca linkul de pe samp.ro nu mai merge si lam pus pe cel de pe samp.com)

2.Extrageti arhiva intr-un fisier

3.Stergeti fisierele : gamemod , filterscript si scriptfiles si le copiati pe ale voastre de la serverul de samp 0.2

4.Deschideti fisierul samp-server.exe

5.Si gata serverul acum aveti server de samp 0.3a !!! Care va fi la fel ca cel de samp 0.2 doar ca acum va merge doar cu samp 0.3a !!!

6.Ca sa va mearga pickupurile casele etc trebuie sa compilezi gamemodul respectiv cu pawno de la versiunea 0.3a

7.(optional) : Daca ai un sv de samp foarte complicat cu include de la pawno faci asa : Stergi fisierul include din pawno (cel de la samp 0.3a) si il copiezi pe cel de la serverul tau :-D

Ori varianta mai usoara : Stergi fisierele : samp-server , announce.exe ,server.cfg si adaugi fisierele : samp-server.exe , announce.exe ,serve.cfg ,(optional daca vrei sa bagi si npc-bots : pui si fisierele : samp-npc.exe si npcmodes)

Sfarsit !!! Am facut acest tutorial pt. ca lumea sa se lase de samp 0.2 X si sa intre pe samp 0.3a
Sus In jos

Subiecte similare

-
t [Tutorial] Cum să obţii o adresă DNS pentru serverul tău.
t [Tutorial] Cum faci un script
t [Tutorial] Cum sa faci un film in cs
t [Tutorial] Cum sa faci un background
t [ Tutorial ] Cum faci sa nu se mai blocheze cs-u
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Jocuri :: San Andreas MultiPlayer :: Tutoriale-
Copyright © 2014 - 2015 NEWGAMES.DUST.TV. Toate drepturile rezervate.